تبلیغات
4شنبه سوری و حوادث آن در سالهای گذشته 4شنبه سوری و حوادث آن در سالهای گذشته - سوختگی شایع ترین حوادث چهارشنبه سوری است//دانش آموزان بیشترین گروه های در معرض خطر هستند
 

سوختگی شایع ترین حوادث چهارشنبه سوری است//دانش آموزان بیشترین گروه های در معرض خطر هستند

نویسنده: کورش کبیر موضوع: خاطرات تلخ و شیرین،  بیانیه ها و مقالات،  حوادث،  عکس، 

 

http://www.akkasee.com/files//blogSystem/blogs/saman/4shanbeh-soori-saman-aghvam.jpg

گروه ناجا - رئیس مركز اورژانس تهران با اشاره به اینكه دانش آموزان بیشترین گروه های در معرض خطر هستند، تصریح كرد: در میان حوادث این شب، سوختگی شایع ترین می باشد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پلیس، دهقانپور رئیس مركز اورژانس تهران امروز در چهارمین همایش چهارشنبه سوری ایمن با اشاره به اینكه در سال های اخیر شاهد تغییر رفتاری در برگزاری چهارشنبه آخر سال را شاهد بودیم،گفت: تعداد ماموریت های این مركز در سال 85، 81 مورد، در سال 86، 35 مورد و درسال 87 نیز 70 مورد بود.

وی افزود: البته افزایش تعداد ماموریت های ما به دلیل توسعه ناوگان و پایگاه های اورژانس بود.

دهقانپور یادآور شد: سوختگی شایع ترین حوادثی است كه در ارتباط با این روز مواجه هستیم.

رئیس مركز اورژانس تهران در خصوص درصد مصدومین زن و مرد نیز گفت: در سال 86 ،89 درصد مصدومان مردان و 11 درصد نیز زنان بودند و این آمار در سال 87 به ترتیب 60 و 40 درصد بود.

وی افزود: گروه های سنی جوان و نوجوان بیشتردر معرض خطر هستند كه این گروه ها سنی بیشتر دانش آموزان هستند.

  دهقانپور با تاكید بر ورود به حوزه پیشگیری در جهت كاهش حوادث چهارشنبه سوری تصریح كرد: همكاری با نیروی انتظامی جهت شناسایی و دستگیری عاملان فروش مواد محترقه خطرناك، تولید مواد محترقه استاندارد در كشور، پرهیز از حضور در مكان های پرخطر به خصوص سالمندان و توجه والدین به رفتار كودكان خود در این ایام از اقدامات پیشگیرانه است.

 

() نظرات